З появою коронавірусу весь світ звернув пильну увагу на гігієну рук. Саме вона є однією з головних заходів профілактики COVID-19. Однак неправильне і часте миття рук може бути небезпечним.

Якщо постійно мити руки, це робить негативний вплив на шкіру. Мило стирає ліпідний бар’єр, який захищає шкіру людини від пошкоджень і проникнення в організм небезпечних елементів. Про це розповіла лікар-дерматолог Ірина Скорогудаєва.

Більш того, неправильне очищення рук може загрожувати онкологією. Для шкіри людини мило-це агресивне середовище. У ньому містяться досить жорсткі детергени, речовини, завдяки яким виникає піна. Вони пошкоджують шкіру, після чого вона починає пропускати рідину з небажаними сполуками. Не слід мити руки господарським милом і засобом для миття посуду, передає “Москва 24” з посиланням на слова медика.

Читайте також:  Нутриціолог назвав 7 продуктів та напоїв для зниження холестерину

“У довгостроковій перспективі часте використання засобів, які порушують ліпідний бар’єр шкіри, призводить до засмічення організму тими сполуками, які в нього потрапляти не повинні. Це загроза впливу на імунну систему. Звідси ризик розвитку алергічних захворювань і ймовірність раку”, – підкреслила Ірина Скорогудаєва.