Німецький професор Мартін Галле з Центру медицини при Технічному університеті Мюнхена назвав 4 звички, котрі руйнують судини. Щоб кожна клітина отримувала харчування і кисень, головна транспортна система людини має залишатися еластичною і чистою.

Експерт закликає людей відмовитися від куріння. Нікотин, котрий міститься в сигаретах викликає стиснення судин, що провокують зниження відсотка насичення киснем органів. У довгостроковій перспективі можна нанести організму непоправної шкоди – відмирання клітин.

Другою шкідливою для здоров’я звичкою вважається зловживання солодким. Справа в тому, що цукор шкодить внутрішній стінці судин. Негативний вплив на кровоносну систему надає холестерин, який утворює всередині судин бляшки, в результаті вони стають нееластичними і крихкими. У тандемі з високим тиском може статися розрив.

Професор радить для підтримки здоров’я судин їсти більше кольорових овочів, стежити за вагою, регулярно здійснювати прогулянки на свіжому повітрі, вживати багату жирними кислотами їжу.