ГоловнаНовини Здоров'яНіякої безпечної дози алкоголю не існує

Ніякої безпечної дози алкоголю не існує

Щодо алкоголю бажаючі зберегти здоров’я люди повинні дотримуватися політики нульової терпимості. Дослідження показало, що не існує ніяких мінімально корисних для організму доз спиртного.

Пити алкоголь

Навіть якщо людина вживає спиртні напої не постійно, а час від часу і в невеликих кількостях, він все одно наближає смерть і ризик серйозних проблем зі здоров’ям. Такі результати масштабного дослідження в області вживання спиртних напоїв серед 195 країн, де через спиртні напої кожен рік фіксується 2,8 млн передчасних смертей. Вчені з Сіетла підкреслюють, що ніякого безпечного рівня алкоголю не існує. Зазначимо, що у проведенні дослідження взяло участь понад 500 експертів.

Читайте також:  Коронавірус мутував і став у 10 разів заразнішим, – учені

Ми нагадуємо, що в останні роки багато досліджень показувало здатність помірного вживання алкоголю зменшувати ризик хвороб серця, але нова масштабна робота вчених показала, що будь-які дози спиртного з більшим ступенем імовірності приносять шкоди, чим не приносять її. Іншими словами, будь-який захисний ефект алкоголю, навіть якщо він і існує, повністю нівелюється його ризиками для здоров’я. А ці ризики зростають в тому випадку, коли людина випиває навіть 10 г чистого алкоголю на добу.

Ця доза еквівалентна невеликому кухлю пива, келиху вина або чарці горілки. Навіть у цьому випадку підвищується ймовірність розвитку не менш одного з двох десятків серйозних проблем зі здоров’ям приблизно на 0,5%. Із зростанням дози спиртного ця небезпека плавно зростає.

Читайте також:  Чому не можна недооцінювати небезпеку COVID-19 і плювати на заходи безпеки

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News