ГоловнаНовини Здоров'яСім простих правил, які дозволять дожити до 100 років

Сім простих правил, які дозволять дожити до 100 років

Відомий американський кардіолог Клайд Янсі заявив, що кожна людина має 90-відсотковий шанс перетворитися на довгожителя і зможе відсвяткувати свій дев’яностий або сотий день народження. Для цього їй потрібно всього лише дотримуватися семи простих принципів.

довголіття

На думку лікаря, кожній конкретній людині під силу досягти оптимального стану здоров’я, виконавши такі дії:

1. Вести активний спосіб життя. Відсутність фізичних навантажень забирає майже чотири роки від життя людини. Люди, які фізично неактивні, в два рази частіше схильні до ризику розвитку хвороб серця та інсульту.

2. Знати і контролювати рівень холестерину. Його високий рівень в крові може привести до накопичення жирових відкладень в артеріях і збільшує ризик розвитку хвороб серця та інсульту.

Читайте також:  8 кращих продуктів для заповнення нестачі вітаміну D

3. Слідувати здоровій дієті. Правильне харчування є одним з найбільш важливих пунктів, який поліпшить здоров’я. Слідувати цьому правилу і справді нескладно. За словами лікарів, для підтримки гарного самопочуття людині особливо важливо споживати велику кількість клітковини, злаків, свіжих овочів, фруктів.

4. Знати і контролювати кров’яний тиск. Високий кров’яний тиск часто називають «тихим вбивцею». У результаті людина може скоротити ризик інсульту на 40%, а ризик серцевого нападу — на 25 %.

5. Підтримувати здорову вагу. Надмірна вага — основний фактор ризику розвитку хвороб серця та інсульту. Ожиріння може зменшити тривалість життя майже на чотири роки.

Читайте також:  Медики назвали знайомий напій, який допомагає при хворобах артерій ніг

6. Знати про загрози, пов’язані з діабетом. Діабет збільшує ризик підвищеного кров’яного тиску, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця та інсульту, особливо якщо рівень цукру в крові погано контролюється.

7. Не палити. Десятки тисяч людей передчасно вмирають щорічно через вживання тютюну, і тисячі некурців чекає та ж доля через пасивне куріння. Як тільки людина кидає палити, ризик розвитку хвороб серця та інсульту починає зменшуватися. Через 15 років загроза буде не вище, ніж у некурящого.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News