Косметичні процедури допомагають якомога довше зберігати красу та здоров’я. Але деякі такі процедури можуть мати побічний ефект як прискорення старіння шкіри. Серед них – манікюр.

За словами експерта зі спеціалізованої клініки естетичного лікування Dr Medi Spa Хенал Сомджі, деякі процедури, пов’язані з лаком для нігтів, можуть прискорити старіння шкіри. Багато жінок сьогодні використовують гель-лак, а для його закріплення потрібне УФ-випромінювання.

Проблема полягає в тому, що ультрафіолетові промені сприяють передчасному старінню шкіри рук. Незважаючи на те, що такі промені не настільки сильні, як сонячні, вони все ж таки надають на шкіру схожий вплив.

Читайте також:  Розкрито несподіваний вплив поганої погоди на жіноче здоров'я

Згідно з науковою статтею 2019 року, між лампами для закріплення гель-лаку та сонячними променями є певний зв’язок. У цьому дослідженні говориться, що УФ-випромінювання, яке необхідне для манікюру, має схожі з традиційними УФ-соляріями для засмаги властивостями.

Тому краще або взагалі відмовитись від таких ламп, або перед цим наносити на руки сонцезахисний крем. Причому товстим шаром. Таку рекомендацію дають і Фонд раку шкіри США та Американська академія дерматології. Наносити цей крем потрібно за 20 хвилин до застосування лампи.