Колись продукти із сої вважалися корисними. Але останні дослідження свідчать, що соя може погіршити здоров’я. Особливо здоров’я чоловіків.

Колись соєве м’ясо було дуже популярним. Сьогодні ж інтерес до соєвих продуктів поступово згасає. Страви з такими продуктами переважно можна зустріти у вегетаріанських ресторанах, пише Lidovky.

Відповідь на питання про користь сої, каже Катержина Шимкова, консультант із харчування, залежить від кількох факторів. Зокрема, від форми споживання сої, її кількості, а також від самої людини.

При цьому якісні соєві продукти корисні здоров’ю людини. Все за рахунок того, що в них багато рослинних протеїнів та клітковини.

Завдяки фітофосфатам, що входять до складу сої, ви можете знизити рівень холестерину в організмі, запобігти розвитку деяких пухлинних захворювань.

При цьому експерти попереджають, що сою не можна вживати вагітним і жінкам, що годують, маленьким дітям. А ще її небажано їсти, якщо ви плануєте вагітність. Причому це і чоловіків: відомо, що соєві продукти, як свідчать дослідження, погано впливають якість сперми і тестостерон. Зрештою, соя може викликати алергію.