Втрата чутливості в тілі може бути нешкідливим явищем або ж, навпаки, викликатись серйозним збоєм в організмі і захворюваннями, які розвиваються в ньому.

Про те, що оніміння тіла може бути симптомом небезпечних захворювань, розповіла лікар Тетяна Шаповаленко. Найнебезпечніший варіант – це оніміння, яке раптово виникає, що проявляється на тлі загального на перший погляд благополуччя, зазначила фахівець.

«Якщо оніміння тіла супроводжується слабкістю, головним болем, порушенням руху, який не відновлюється тривалий час, це дуже тривожний сигнал, що вимагає термінових заходів допомоги», – повідомила лікар в інтерв’ю газеті «Аргументи і Факти».

За словами Шаповаленко, у разі втрати чутливості необхідно звертатися за допомогою до хірурга, невропатолога або вертебролога.

Читайте також:  Ці 5 продуктів стимулюють травлення

Вона додала, що оніміння, яке виникає в тілі може вказувати на такі захворювання, як цукровий діабет, тромбоз, артрит, артроз, а також на наявність міжхребцевої грижі. У деяких випадках до нього веде дефіцит вітамінів в організмі.

У більшості випадків, зазначила лікар, оніміння є результатом реакції організму на дискомфорт, пов’язаний зі здавленням тканин, і викликається незручним положенням тіла, тривалою нерухомістю або носіння вузького взуття. У цих випадках втрата чутливості в тілі носить епізодичний і тимчасовий характер.

Джерело: МедікФорум