Багато продуктів набагато корисніше і смачніше, але люди не вміють їх правильно готувати. Фахівці перерахували їх, вказавши на помилки кухарів.

Дієтологи відзначили, з дитинства батьки готують своїм дітям гречку, зварену на молоці. Ці продукти дуже корисні і поживні, але в парі їх застосовувати не можна. Крупа насичена залізом, і її потрібно робити тільки на воді, оскільки в молочній продукції багато кальцію, а при взаємодії ці мікроелементи не засвоюються, а тому найчастіше через них відбувається нетравлення шлунка.

Не потрібно очищати при варінні від шкірки молоду картоплю. Без неї бульби втрачають велику частину корисних елементів, але якщо вона має зеленуватий відтінок, краще все-таки провести очистку, так як такий колір вказує на надлишок солонина – токсичної речовини, шкідливого для організму.

Читайте також:  Лікар розкрила переваги та недоліки лазерної корекції

Морква багата лютеїном і бета-каротином, благотворно впливає на зір, але найкраще харчування корисними елементами відбувається, коли рослина варять. Капуста найбільш добре впливає на ШКТ в квашеному вигляді. У Німеччині та інших країнах Європи її їдять разом з важко-засвоюваними смаженими м’ясними стравами. Даний ефект досягається за рахунок вітаміну C і молочної кислоти. Баклажани бажано запікати, а не смажити, оскільки при такому способі приготування овоч виділяє нітрати.

Мюслі і висівки експерти також не рекомендують заливати молоком, оскільки в такому випадку фітинова кислота вступає в реакцію з кальцієм і продукт перетворюється в гарячу суміш, яку шлунок засвоює з великим трудом. Мюслі, залиті водою, можуть здатися прісними, в такому випадку поліпшити смакові відчуття можна завдяки кориці або сухофруктам.

Читайте також:  П'ять неприємних симптомів говорять про нестачу вуглеводів у раціоні

Помідори можна подавати у відварному вигляді і в салаті. У першому випадку організм насититься лікопіном, який є основою багатьох ліків від вегетосудинної дистонії, а в другому вдасться отримати чимало вітаміну C. При приготуванні гарбуза господині обрізають шкірку, а саме в ній знаходяться всі корисні мінерали. Дієтологи радять запікати її в духовці, не очищаючи зовні.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News