Рак часто спочатку залишається непоміченим, і багато людей помічають симптоми пізніше, коли він розвивається. Це призводить до поганих показників виживання, тому що ракове зростання стає більш стійким до лікування, ніж довше воно залишається. Тому профілактика краща, ніж лікування. Хоча немає відомих способів запобігти раку, деякі продукти харчування пов’язані з підвищеним ризиком.

Роль дієти у визначенні ризику розвитку раку суперечлива: необхідно проводити великі популяційні дослідження, і існує безліч спотворюючих факторів, які можуть вплинути на результати.

Дослідження продовжують спонукати до подальших досліджень конкретних предметів. За словами доктора Еріма Чаудрі, медичного директора платформи з охорони чоловічого здоров’я Manual, є чотири повсякденні продукти харчування, які викликають побоювання, хоча для встановлення безпосередньої причини потрібні подальші дослідження.

Читайте також:  Розкрито секрет стрункості та здоров'я довгожителів

За словами лікаря, гідрогенізовані рослинні олії – тип жиру, який виробники продуктів харчування використовують, щоб довше зберігати продукти свіжими, – викликають тривогу.

Він процитував дослідження, яке показало, що гідрогенізовані олії пов’язані з підвищеним ризиком розвитку раку простати.

“Це результат трансжирів, просочених цими оліями”.

Він продовжив:

«Відомі як найгірший вид жиру, відомо, що трансжири сприяють розвитку раку, серцевих захворювань та проблем із імунною системою. Більше того, рослинні олії багаті на шкідливі жири омега-6, які пов’язані з серцевими захворюваннями та раком».

Дослідження показують, що солоні продукти, особливо мариновані овочі та солона чи маринована риба, можуть бути значним фактором ризику розвитку раку шлунка, попередив доктор Чаудрі.

Читайте також:  Названо 4 неочевидні фактори ризику серцевого нападу

Високий рівень цукру в крові може спричинити ракові пухлини, повідомив лікар.

«Опрацьований характер рафінованого цукру може спричинити метаболізм ракових клітин в організмі. Крім того, ці цукри можуть збільшити ризик розвитку ожиріння, діабету 2 типу та серцевих захворювань».