Осінь багата на врожай смачних та корисних овочів та фруктів. Одним із таких є інжир.

У цьому фрукті міститься величезна кількість корисних вітамінів та мікроелементів, які корисні для шкіри та серцево-судинної системи. Однак рекомендується їсти інжир у свіжому вигляді, тому що в сушеному інжирі збільшується концентрація цукру.

До складу цього фрукта входить мідь, необхідна нормалізації метаболізму і формування кров’яних тілець – еритроцитів. В інжирі міститься і вітамін В6, що розщеплює білки на амінокислоти, з яких організм отримує енергію. Цей вітамін зміцнює нервову систему, уповільнює процеси старіння і покращує когнітивні функції мозку.

Інжир підійде і для людей, які страждають на підвищений холестерин. Компоненти, що містяться у фрукті, допомагають зменшувати рівень поганого холестерину в крові. А вітамін К, що входить до складу інжиру, зміцнює стінки кровоносних судин та запобігає розвитку тромбозу.

В інжирі також міститься клітковина, надзвичайно корисна для травлення. Фрукт покращує перистальтику кишечника, стимулює травні процеси та запобігає хворобам ШКТ.

Не рекомендується їсти інжир у великій кількості, особливо людям з цукровим діабетом, тому що в цьому фрукті є фруктоза. А ось листя інжиру, з якого часто готують чай, навпаки, допомагає знизити рівень цукру в крові і запобігти стрибкам глюкози.