Звичка пити чай і каву відразу після приготування, не даючи напоям злегка охолонути, може бути вкрай небезпечною для здоров’я і навіть життя людини. Вчені відстежили взаємозв’язок вживання окропу з ризиком зростання онкологічних захворювань гортані та стравоходу.

Як уточнюють онкологи, неважливо, що саме п’є людина: гаряча кава, компот чи трав’яний чай. Але якщо температура напою перевищує 60 ° С, відбувається пошкодження клітин слизової оболонки стравоходу, з’являються мікротравми, що практично в 5 разів збільшує подальший ризик виникнення раку.

Традиції багатьох країн включають звичку вживання місцевих напоїв саме у гарячому вигляді, відразу після приготування, коли температура напою часом сягає 90-95°С. Мало того, але й зараз у Мережі є можливість натрапити на статті «псевдонауковців», в яких рекомендується пити окріп для оздоровлення та розкриття «міжклітинних мембран».

Але будь-який медик може спростувати це твердження ґрунтуючись на законах біології: високі температури викликають денатурацію білка, тобто його згортання. Встановлено оптимальну безпечну температуру для гарячих напоїв і це 40-45°С або максимально 60°С.