Вчені з університету Піттсбурга провели дослідження, щоб зрозуміти, як допомогти хворим із хронічною серцевою недостатністю. Результати дослідів допоможуть у майбутньому допомагати людям із хворим серцем.

Експерименти, проведені на лабораторних мишах, допомогли визначити причини, через які клітини серця дорослої людини втрачають здатність до регенерації. За допомогою дослідження ядер клітин серця миші стало зрозуміло, що у дорослих особин мітохондріальні зв’язки між клітинами сильно скорочуються, а самі клітини переходять у термінальну стадію, втрачаючи здатність ділитися.

Кардіоміоцити або інакше клітини серцевого м’яза мають достатню регенерацію на стадії росту при ембріональному розвитку і в ранньому віці. Відбувається це за участю гена Lamin b2, який є лише у новонароджених особин. Клітини серця дорослого втрачають цю здатність.

Вчені вважають, що захисні функції серця працюють проти нього самого: блокуючи шкідливі сигнали, такі як стрес або високий тиск, одночасно відбувається зниження функцій регенерації. Частково обмеживши кровопостачання серця і ввівши в організм мишей 5-амінолевулінову кислоту, вчені досягли значного покращення активності мітохондріальних зв’язків та регенерації.

Теоретично результати досліджень допоможуть розібратися в причинах серцевої недостатності і продовжити життя людям, які страждають від цього невиліковного захворювання. Наразі тривалість життя таких хворих не перевищує 5-6 років.