Відомо, що прийняття ванни допомагає зміцнити здоров’я та знизити ризик розвитку захворювань. Для цього потрібно приймати її щодня.

Команда вчених під керівництвом Синьї Хаясакі, професора та декана факультету гуманітарних наук Токійського міського університету, протягом трьох років спостерігала за 14 тисячами людей похилого віку. Вік учасників становив 65 років і більше.

З’ясувалося, що у літніх людей, які приймали ванну щодня, ймовірність появи необхідності у догляді за здоров’ям була на 29% нижчою, ніж у тих, хто купався рідше двох разів на тиждень.

Згідно з результатами дослідження, в якому брали участь близько 30 тисяч осіб 40-50 років, при щоденному прийнятті ванни знижується ризик виникнення інсульту та інфаркту міокарда.

Купання чинить на організм три види впливу. Це плавучий, тепловий та гідравлічний. Найважливіший з них – це тепловий. При розширенні кровоносних судин покращується кровообіг, прискорюється метаболізм, зменшується втома. У результаті знижується навантаження серце, а кров’яний тиск падає.

Найкраще приймати ванну в такий спосіб. Потрібно купатися протягом 10 хвилин у воді, температура якої – 40 градусів Цельсія. Однак, якщо ви занурюєтеся лише наполовину у воду, то час перебування в ній збільшується до 20 хвилин.