Відчувати себе вичавленим як лимон – це нормально, коли за день була виконана купа справ. Однак якщо відчуття втоми приходить відразу після сну або до вечора після спокійного і не завантаженого дня, є привід задуматися. Можливо, причини криються в неправильному режимі, оточуючих речах або нестачі в організмі необхідних елементів. Позбувшись хоча б від частини з них, емоційний і фізичний стан помітно покращиться.

Захаращеність

Психічне виснаження може бути пов’язано з захаращеністю в будинку, особливо на робочому столі. Цей бардак має накопичувальний ефект, який негативно відбивається на емоційному стані людини. Психотерапевти відзначають: чим більше об’єктів постійно знаходяться в полі зору, тим складніше мозку фокусуватися і фільтрувати інформацію, що надходить. В результаті мозок перенапружується, з’являється втома.

Читайте також:  Лікар перерахувала найважливіші вітаміни для чоловіків

Надлишок сну

Кожен з нас, напевно, помічав, що чим більше спиш, тим сильніше відчуваєш розбитість. Скорочуючи години сну, можна боротися з млявістю і апатією. Згідно з публікаціями Harvard Health, важлива не кількість, а якість сну. Тому краще спати по 7-9 годин на день, вночі, ізолювавши себе від подразників, які будуть заважати тілу відпочивати.

Нерегулярне харчування

Нехтуючи режимом харчування, губляться сили. Пропуск сніданку або обіду позбавляє організм необхідних калорій, тобто енергії. І часто виходить так, що, повертаючись додому після складного дня, хочеться наїстися досхочу. Щільна вечеря на ніч негативно впливає на здоров’я шлунково-кишкового тракту і якісний сон. При цьому постійний і значний недолік калорій веде до погіршення здоров’я в цілому.

Читайте також:  Сон визнаний вченими «безкоштовним засобом» від жиру на животі

Пропуск тренувань

Незалежно від того, якому виду спорту або фізичних вправ віддається перевага, заняття повинні бути регулярними. Дослідження вчених підтверджують, що 20-хвилинна фізичне навантаження з ранку забезпечує сили і продуктивність на весь день. А тим, хто постійно знаходиться в офісі біля комп’ютера, варто регулярно бадьорити себе гімнастикою або прогулянками в обідній час.

Недолік заліза

За інформацією фахівців клініки Мейо (Mayo Clinic), дефіцит заліза може викликати млявість, дратівливість, слабкість і нездатність зосередитися. Щоб поповнити запас заліза, необов’язково купувати аптечні препарати. Варто додати в раціон харчування більше темної листової зелені, яйця, квасоля, тофу, пісну яловичину і горіхи, пише ELLE.

Читайте також:  Жир на животі призводить до виникнення чотирьох типів раку