Люди часто говорять про високий кров’яний тиск, так як він може привести до серцевих нападів, інсультів і ниркової недостатності. Але низький кров’яний тиск, також відомий як гіпотонія, також може завдати шкоди вашому тілу.

Кров’яний тиск зазвичай не викликає будь-яких помітних симптомів. Наприклад, перехід з сидячого або лежачого положення може викликати падіння артеріального тиску.

Але, тим не менш, певні стани можуть викликати тривалі періоди гіпотонії, які можуть завдати шкоди вашому здоров’ю.

Наприклад вагітність, значну втрату крові через травму, поганий кровообіг, викликане станом серця, слабкість. А так само анафілактичний шок, інфекції кровотоку і ендокринні порушення.

Деякі ліки, також можуть викликати гіпотонію. Дефіцит незамінних вітамінів В12 і фолієвої кислоти може викликати анемію, що теж може привести до зниження артеріального тиску.

Наявність постійного низького кров’яного тиску не добре. Якщо артеріальний тиск стане занадто низьким, ваше тіло не буде отримувати достатньо кисню для виконання своїх нормальних функцій. Зниження рівня кисню може призвести до порушення роботи серця і мозку, а також до утруднення дихання.

У певних випадках люди з низьким кров’яним тиском можуть втратити свідомість або впасти в шок.

Основні ознаки і симптоми низького кров’яного тиску

1. Запаморочення

Одним з ключових симптомів низького кров’яного тиску є запаморочення.

Низький кров’яний тиск викликає поганий кровотік в мозок. Це зменшує надходження кисню в мозок і викликає запаморочення.

Це часто пов’язано з раптовою зміною положення, наприклад, занадто швидким підйомом після пробудження вранці.

Якщо ваш кров’яний тиск занадто низький, запаморочення також може викликати непритомність.

2. Втома

Низький кров’яний тиск може вплинути на ваш рівень енергії і викликати втому. Кров відіграє ключову роль у виробництві енергії, так як вона забезпечує організм киснем і необхідними поживними речовинами.

Мітохондрії всередині клітин потребують поживних речовин для виробництва енергії. Коли відбувається порушення кровотоку через падіння артеріального тиску, воно перериває процес створення енергії, що, у свою чергу, викликає втому.

3. Швидкий серцевий ритм

Якщо у вас прискорене серцебиття то це може бути пов’язано зі зниженням рівня артеріального тиску.

Поганий приплив крові до серця змушує його скорочуватися нерегулярно. Якщо серце не наповнюється потрібною кількістю крові, воно компенсується більш швидким биттям.

Це також може призвести до прискорення вашого пульсу і дихання. Ви можете навіть помітити часті зміни температури тіла.

4. Холодна і волога шкіра

Наявність холодної, вологої і блідої шкіри може бути ще однією ознакою низького кров’яного тиску. Особливо коли вона супроводжується прискореним серцебиттям і поверхневим диханням.

Це відбувається, коли в організмі недостатньо крові через падіння артеріального тиску.

5. Недолік концентрації

Погана концентрація також може бути пов’язаною з низьким кров’яним тиском.

Через падіння кров’яного тиску кров не рухається до мозку з нормальною швидкістю. Це означає, що клітини мозку не отримують кисень і харчування, необхідні для правильної роботи.

Це викликає труднощі з концентрацією уваги у більшості людей з низьким кров’яним тиском.

Якщо ви раптом не можете зосередитися на тому, що робите, незважаючи на всі зусилля, то перевірте свій кров’яний тиск.