Як з’ясувалося, є продукти, купуючи які ви майже напевно зіткнетеся з вмістом в них залишків пестицидів.

Фахівці Environmental Working Group (EWG) назвали найбільш забруднені пестицидами продукти і ті, що є найбезпечнішими з цієї точки зору. У результатах дослідження говориться, що деяка продукція майже напевно містить пестициди. Наприклад, понад 90% зразків яблук, вишні, шпинату, полуниці, капусти і нектаринів містять сліди двох і більше пестицидів.

Найбільш забрудненими також виявилися виноград, груші, черешня, помідори, селера і картопля. Автори дослідження закликали бути уважнішими при покупці цих овочів і фруктів. Але справа в тому, що визначити наявність пестицидів на око неможливо – їх може показати тільки аналіз. Тому єдиний спосіб уникнути хімікатів – купувати продукцію у перевіреного еко-господарства.

Читайте також:  Чорний та ромашковий чай корисні при діабеті

Також були названі найчистіші продукти, в яких пестицидів немає майже ніколи. У цей список потрапили ананаси, горох, цибуля, баклажани, спаржа, ківі, броколі, білокачанна капуста, цвітна капуста, гриби, дині, кукурудза і авокадо.

Як зазначили автори дослідження, найчастіше виробники обробляють хімікатами рослини, у яких плоди не мають товстої шкірки.