Деменція – це набуте недоумство, яке характеризується стійким зниженням пізнавальної діяльності і втратою раніше засвоєних знань і навичок. На сьогоднішній день ліків від захворювання не існує, проте вважається, що вчасно поставлений діагноз може допомогти уповільнити його розвиток.

Розрізняють кілька різних типів деменції, однак, за даними ВООЗ, найбільш поширеною є хвороба Альцгеймера. За словами фахівців, знизити ризики появи захворювання можна, внісши невеликі зміни в спосіб життя.

Як правило, виділяють сім типових ранніх ознак стану, на які слід звертати увагу. Як пояснили в Alzheimer’s Research UK, спочатку симптоми неочевидні, оскільки розвиваються досить повільно, але з часом вони все більше впливають на щоденну активність:

  • Проблеми з пам’яттю. Людина починає забувати недавні події, імена та обличчя
  • Повторюваність. Одні і ті ж задаються питання, повторення незвичайного поведінки має стати приводом звернутися в лікарню.
  • Неправильне місце для звичайних предметів. Наприклад, люди з деменцією забувають, де повинні лежати ключі, стояти чашки і т. д.
  • Плутанина в часі. При деменції людина починає плутати ранок з ніччю, події і дати.
  • Проблеми з навігацією. Люди можуть не знати свого місцезнаходження або губитися, особливо в незнайомих місцях.
  • Проблеми з комунікацією. Людина щосили намагається підібрати правильні слова і втрачає хід думок або бесіди.
  • Зміни настрою. Підвищення тривожності або дратівливості, втрата впевненості в собі.

Фахівці з NHS пояснили, що не існує певного способу запобігти розвитку деменції, але є способи знизити ризик її розвитку. Зокрема, медики рекомендують регулярно займатися спортом, кинути палити, дотримуватися збалансованої дієти, контролювати тиск і рівень холестерину.