Як з поведінки людини психологи і психіатри ставлять діагноз. Важливі ознаки проблем, які небезпечно запускати.

Ознака №1. Асоціальний розлад особистості не є протестним. Людина з цим розладом не виконує всі соціальні норми, не віддаючи перевагу жодній з них. Вона живе абсолютно без правил і не утримується навіть у злочинних спільнотах.

Ознака №2. Нарцисичний розлад особистості впроваджує в людину впевненість, що абсолютно всі зобов’язані нею захоплюватися. Відчуття абсолютної переваги над оточуючими навіть невдачі Нарциса пояснює підступами заздрісників.

Ознака №3. Приграничний розлад особистості часто призводить людей, які страждають ним до алкогольної або наркотичної залежності. Виявляється вона в різкій зміні настрою і діях, які суперечать самі собі. Людина може моментально переходити з радості у відчай і нерідко впадає в депресію.

Ознака № 4. Цей розлад можна описати, як комплекс неповноцінності помножений на крайню ступінь сором’язливості. Людина з таким розладом уникає людей, побоюючись їх підтвердження її дуже низької самооцінки.

Ознака №5. Людина з залежним розладом впевнена у власній безпорадності настільки, що абсолютно не може залишатися на самоті. Вона настільки впевнена, що деякі люди надають їй неоціненну допомогу своїми порадами, навіть по дрібницях, що добровільно погоджується виконувати всі їхні умови, аби перебувати поблизу.

Існують ще кілька видів розладів особистості, але, мабуть, вже стало зрозуміло, що будь-який розлад проявляється в тому чи іншому випинанні однієї з нормальних людських якостей. Можливо, іноді корисно поспілкуватися з психологом, а в деяких випадках і з психіатром. У цьому немає нічого поганого і ганебного, адже допомога фахівців помітно покращить якість життя.