Онколог Олена Гудкова перерахувала кілька симптомів, які можуть допомогти виявити рак на ранній стадії.

Онкологія залишається однією з головних причин смертності людей у всьому світі. Головне, що може зробити людина для свого здоров’я – це бути уважною до організму, зазначає лікар. Щоб вчасно розпізнати рак, потрібно знати загальні симптоми, що відносяться до всіх типів онкології. При цьому вони можуть ставитися і до інших захворювань, не пов’язаних з раком.

Завзятий кашель і мокрота з домішкою крові. Ці симптоми можуть бути викликані новоутворенням легкого, голови або шиї.

Зміни в роботі кишечника. При злоякісних пухлинах товстої і прямої кишки виникають такі симптоми як діарея або постійні запори.

Зміни з боку молочних залоз – наприклад, ущільнення.

Порушення сечовипускання. Часті хворобливі сечовипускання, домішка крові — ці симптоми можуть вказувати на рак сечового міхура, передміхурової залози.

Охриплість голосу. Якщо захриплість голосу зберігається довше 3-4 тижнів, потрібно звернутися до лікаря, так це може вказувати на рак горла.

Зміни лімфатичних вузлів можуть бути проявом онкологічного захворювання.

Печія. Це дуже поширений симптом, зазвичай він не є небезпечним. Але якщо печія продовжує турбувати, потрібно провести дослідження стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки.

Утруднення ковтання. При злоякісних пухлинах стравоходу стає складно ковтати тверду їжу.

Втрата ваги, лихоманка і пітливість ночами. Іноді ці неспецифічні симптоми пов’язані з раком.

Зміни родимки або бородавки. Повинно насторожити: асиметричність, нерівні, нечіткі краї, швидке збільшення в розмірах, зміна зовнішнього вигляду.

Незагойні виразки. Занепокоєння повинні викликати незагойні виразки в роті, червоні або білі плями на яснах.

Ці симптоми не обов’язково пов’язані з онкологією, але іноді можуть бути її проявами. Тому варто якнайшвидше звернутися до лікаря, зазначила Гудкова.