У перегляді телевізора побачили нову небезпеку – співробітники Вермонтського Університету (США) виявили, що така звичка тісно пов’язана з формуванням венозної тромбоемболії. Причому, встановили медики, небезпечному для здоров’я і життя процесу схильні навіть фізично активні люди.

Для венозної тромбоемболії характерне утворення згустків крові у венах, що підвищує ризик інфарктом і інсультів. Вчені з’ясували, що у любителів різних телепрограм і серіалів тромби зустрічаються в 1,7 рази частіше, ніж у тих, хто дивиться телевізор його рідко або не дивиться зовсім.

Перш ніж зробити такий висновок, фахівці проаналізували дані 15 158 осіб віком від 45 до 64 років. Найвражаюче при цьому, що розрахунки показали: навіть фізична активність не рятує тих, хто віддає перевагу проводити вільний час перед телеекраном.

«Як не дивно, у добровольців, які виконували рекомендовану норму фізичної активності, але дивилися телевізор дуже часто, ризик венозної тромбоемболії виявився підвищений в 1,8 разів», – повідомили автори проекту у публікації The Economic Times.

Медики наголосили: люди повинні якомога більше рухатися впродовж всього свого дня. Зазначимо, що більш ранні наукові дослідження показували: люди, які проводять багато часу перед телевізором, більшою мірою схильні до хвороб серця.

У свою чергу вчені з Австралії висловлювалися про те, що звичка щодня дивитися телевізор може стати причиною передчасного відходу з життя.

Джерело: MedikForum