Багато замислюються про те, як жити довше та зберігати молодість. Універсального рецепту, на жаль, не існує, але маленькі хитрощі можуть «відіграти» трохи часу у природи.

1. Стеж за вагою

Крім очевидних для цієї поради рекомендацій, є і неочевидна. Вивчивши безліч результатів вимірювань, американські вчені прийшли до висновку, що співвідношення обсягів талії і стегон — найкращий індикатор ризику серцевих захворювань, ніж ІМТ. Зайва вага на різних ділянках тіла краще абдомінального ожиріння, коли кілограми накопичуються в основному в області талії. Словом, якщо це співвідношення вище 0,85 — підвищений ризик. Щоб його знизити, рекомендують виконувати інтервальні тренування замість аеробних вправ. Найпростіший варіант — 10-хвилинна прогулянка, коли на позначці 2, 4, 6 і 8 хвилин ти щосили біжиш протягом 20 секунд, а решту часу спокійно йдеш.

2. Більше спи

А головне — правильно. Дослідження показали, що кожна година «соціального джетлага» (пізнього засинання і прокидання у вихідні) підвищує ризик проблем з серцем на 11%. Найкраще, що можна зробити, — поставити один будильник і слідувати його вказівкам.

3. Пий більше води

Вона додає енергії і сприяє виведенню токсинів і сяйва шкіри. Щоб зрозуміти, скільки води потрібно випити в день, потрібно розділити свою вагу в кілограмах на 30.

4. Радуйся дрібницям

Послухай улюблену пісню, подивися захід, спробуй шикарний шоколадний торт — повсякденні приємні речі сприяють гарному настрою і самопочутті.

5. Бережи очі

Носи темні окуляри в сонячну погоду, відволікайся від екрану комп’ютера кожні 20-30 хвилин, перевіряй тиск (підвищений тиск може в тому числі вплинути на очний нерв).

6. І вуха

Витраться на навушники, які блокують зовнішній шум (якщо тільки ти не їздиш на велосипеді по проїжджій частині). Дослідження показали, що якщо людина вслухається в два звукових потоки відразу, гострота слуху може знижуватися. Перевіряй слух і своєчасно лікуй лор-інфекції.

7. І зуби!

Хороша щітка, зубна нитка, іригатор — корисні речі для здоров’я зубів, але найголовніше — їх регулярне застосування. Якщо ти хропеш, скрипиш зубами або спиш з відкритим ротом — обов’язково звернися до фахівця.

Джерело: Cosmopolitan