Підвищений кров’яний тиск багато в чому є наслідком неправильного способу життя. На це впливає погане харчування, шкідливі звички та інші фактори. В результаті підвищений тиск може привести до серцевих захворювань, інсульту і смерті.

За інформацією Express, існує п’ять способів, завдяки яким можна привести кров’яний тиск в норму.

В першу чергу, це регулярна фізична активність. Достатньо всього 30 хвилин щоденних вправ, щоб знизити показники, вважають вчені клініки Мейо. При цьому, якщо людина припиняє тренуватися, тиск знову підвищується.

Також потрібно дотримуватися правильної дієти. Слід додати в раціон їжу, багату цільними злаками, фруктами, овочами і нежирними молочними продуктами. Дуже важливо скоротити вживання солі.

Крім цього, слід відмовитися від алкоголю або звести його вживання до мінімуму. Те ж саме стосується і кофеїну. Однак тут є нюанс: найчастіше кава підвищує кров’яний тиск у тих, хто рідко її п’є. А якщо людина вживає напій постійно, це може і не позначитися на рівні кров’яного тиску. Щоб дізнатися, як кава впливає на цей показник, потрібно виміряти тиск до і через 30 хвилин після вживання напою.

Останнім ключовим заходом по боротьбі з високим кров’яним тиском є зниження рівня стресу. Вчені радять частіше розслаблятися і не приймати близько до серця всі негативні ситуації.