Небажання вставати з ліжка і підвищена сонливість вранці може прямо залежати від раціону. В першу чергу, організму необхідний збалансований сніданок. Він повинен включати в себе білки, повільно засвоювані вуглеводи і корисні жири. Наступні продукти і їх комбінування між собою здатні дати людині потрібний заряд енергії на весь день, стверджують фахівці.

Перший варіант сніданку – вівсянка. Організм перетравлює їжу, тим самим вивільняє міститься в ньому енергію. Продукти з високим вмістом вуглеводів набагато легше переробити, але прості вуглеводи, такі як цукор, витрачаються дуже швидко.

Тому для тривалого відчуття ситості потрібні складні вуглеводи. Наприклад, овес та інші крупи. Вони багаті вітамінами і мінералами, включаючи фосфор, магній, залізо і цинк.

Корисною добавкою може служити мигдальна олія, яке є джерелом антиоксидантів, заліза, кальцію і вітаміну Е. Воно містить мононенасичені жири, які здатні зменшувати ризик серцевих захворювань.
Мелені насіння льону теж дуже корисні для сніданку. Завдяки високому вмісту клітковини вони допомагають знизити рівень цукру в крові, повідомляє Healthline.

Наступний варіант сніданку – яйця. Одне яйце містить 75 калорій, 6 грамів білка і 5 грамів корисних жирів. До нього можна додати авокадо, багатий вітаміном К, калієм і вітамінами групи В.

Для хорошого травлення вранці рекомендують їсти грецький йогурт, який є джерелом пробіотиків, які допомагають кишечнику залишатися здоровим.

У нього можна нарізати папайю, яка багата вітаміном А і клітковиною або ягоди, що містять вітамін С і антиоксиданти. Не менш корисними добавками вважаються насіння Чіа-джерело клітковини, яка продовжує відчуття ситості, а також кокосове масло, яке допомагає регулювати рівень цукру.