Люди, які вживають спиртне майже кожен день, можуть помітити поліпшення вже через тиждень після відмови від випивки.

Німецькі лікарі розповіли, як впливає на організм відмова від спиртного. Вони відзначили, що люди, які випивають рідко і в малих кількостях, швидше за все, не відчують особливої різниці, якщо перестануть випивати зовсім. Але той, хто пропускає стаканчиків п’ять і більше разів на тиждень або всерйоз зловживає спиртним, помітить зміни в своєму організмі вже через тиждень після повної відмови від алкоголю.

Незабаром після відмови від спиртного буде поступово поліпшуватися сон і підвищиться працездатність, а печінка почне відновлюватися. Як зазначили лікарі, протягом перших кількох тижнів важливо зрозуміти, що і без алкоголю можна веселитися і прекрасно жити. Ті, хто усвідомлюють це, як правило, більше не повертаються до згубної звички. Фахівці радять побільше спілкуватися з близькими, придумати кілька «антиалкогольних» розваг, з’їздити на природу, навчитися чомусь новому.

Приблизно через місяць тиск знизиться на кілька пунктів. Покращиться здатність сприймати інформацію, увагу, настрій стане більш рівним, а витривалість підвищиться.

Є ще дуже приємні бонуси – вже через місяць покращиться стан шкіри, а через рік метаболізм прийде в норму, печінка відновиться і зайва вага почне тихенько йти сама по собі.