Якщо ви стежите за харчуванням і бережете здоров’я, варто звертати увагу і на супи — рідкі гарячі страви дійсно «подобаються» шлунку, але їх склад часом буває не краще, ніж у бургера в ресторані фастфуду.

З дитинства нам говорили, що з супи повинні бути в меню кожен день. Або хоча б кілька разів на тиждень. У їдальнях в меню завжди є кілька видів перших страв – найчастіше це “спадок” радянських їдалень — борщ, курячий бульйон з локшиною, харчо. Зараз супів безліч – у нас отримали популярність і азіатські, і східні, і європейські страви, а також авторські супи, які можна спробувати тільки в певних закладах.

Але не всі супи однаково корисні, особливо, якщо у вас є проблеми зі здоров’ям або ви ретельно стежите за ним. Наприклад, всі супи-пюре менш корисні, ніж перші страви з тих же продуктів, оскільки вони втрачають клітковину. Звичайно, рецептів супів може бути безліч. Розглянемо найпопулярніші.

Найшкідливіший суп – солянка. Вона містить жирний наваристий бульйон, копченості, соління, що робить цей суп небезпечним для гіпертоніків, сердечників і людей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Чи можна зробити солянку менш шкідливою? Мабуть, так. Але якщо прибрати соління, копченості, гострі приправи і зробити бульйон більш легким, це вже буде зовсім інший суп, який не має нічого спільного з солянкою.

Зате можна легко зробити корисним гороховий суп-просто не додавайте в нього копченості. Сам по собі гороховий суп є джерелом рослинного білка, харчових волокон і мінералів. Але його не рекомендують тим, хто страждає від запорів і метеоризму — стан може погіршитися.

Лагман, як і солянка, містить багато жирів і пристойну дозу швидких вуглеводів. Його не рекомендують людям з високим рівнем холестерину і тим, хто прагне схуднути. Курячий суп з локшиною може бути не менш шкідливим, якщо готувати його з жирних частин курки, наприклад, спинок. Але легкий бульйон з невеликою кількістю локшини не стане перешкодою для здоров’я.

Що стосується борщу, харчо та інших подібних супів, дуже багато залежить від конкретного рецепта. Якщо використовувати якісні продукти, уникати жирного бульйону і не захоплюватися шкідливими добавками, суп не принесе шкоди.