Вчені: споживання цукровмісних напоїв корелює з подвоєнням ризику раку кишечника.

Журнал Gut опублікував результати дослідження, які свідчать, що пиття популярних солодких напоїв є фактором підвищеного ризику розвитку раннього раку кишечника, передає Express.

“Щоденне вживання двох або більше цукровмісних напоїв у дорослому віці пов’язане з подвоєнням ризику раку кишечника, що виникає у віці до 50 років, принаймні, у жінок”, – стверджують автори проекту.

Вчені додали, що одна щоденна порція таких напоїв пов’язана зі збільшенням можливості захворіти на колоректальний рак на 16%. Така ж порція, що вживається в підлітковому віці, асоціюється з підвищенням аналогічного ризику на 32%.

За даними британського медичного журналу (BMJ), популярні солодкі напої (безалкогольні, а також напої з фруктовими ароматизаторами, спортивні та енергетичні) є одним з найбільш насичених джерел цукру в раціоні людей. Найчастіше їх солодкість забезпечується додаванням фруктози. Нові дані припускають, що фруктоза може порушувати бар’єрну функцію кишечника і збільшувати його проникність. Подібне порушення означає, що в кровотік проникають потенційно небезпечні і токсичні речовини, здатні активізувати запалення, яке може стати пусковим механізмом раку.

Вчені рекомендують відмовлятися від споживання підсолоджених напоїв, вважаючи за краще їм більш здорові варіанти.

“Заміна їх водою, кавою, напівжирним або цільним молоком асоціюється з 17-36-відсотковим зниженням ризику діагнозу раку кишечника у віці до 50 років».