Багато людей при призначенні лікарем антибіотиків не поспішають відмовлятися від звичного келиха вина або пива, або як-то обмежуватися себе на святах і вечірках. Тим часом, прийом алкоголю і антибіотиків одночасно веде до серйозних побічних ефектів.

Ослаблення дії антибіотиків

Вживання алкоголю прискорює процеси, які виводять з організму доксициклін. В результаті антибіотик не залишається досить довго, щоб досягти бажаного ефекту. Це величезний ризик отримати недоліковану інфекцію, яка спровокує хронічні захворювання органів.

Нудота

Нудота є першим побічним ефектом антибіотиків і алкоголю. Люди, які приймають фармацевтичні препарати, відчувають нудоту, тому що агресивні хімічні речовини впливають на шлунково-кишкову систему. Алкоголь підсилює цю дію в кілька разів.

Подвійний удар по печінці

Міноциклін може бути токсичним для печінки. Враховуючи, що алкоголь також завдає шкоди печінці, пацієнти повинні уникати поєднання цих двох речовин.

Недостатність фолієвої кислоти

Люди, які регулярно п’ють алкоголь страждають від низького рівня фолієвої кислоти, якщо при цьому вони приймають сульфаметоксазол і триметоприм, які також порушують всмоктування фолієвої кислоти, то це загрожує серйозним дефіцитом. Цей клас антибіотиків часто прописує при інфекціях черевної порожнини і шкіри.

Судома

Пацієнти, які приймають фторхінолонові антибіотики, можуть страждати від нападів судом. Якщо у людини були судоми, вона набагато більш вразлива для цього побічного ефекту. Алкоголь робить судоми більш ймовірними, тому вживання фторхінолонових антибіотиків з келихом вина небезпечно.

Джерело: LHealth.info