Вчені виявили, що поліпшити настрій і мікробіом кишечника може темний шоколад, частка какао в якому становить 85%. До такого висновку дослідники прийшли в ході експерименту, в якому взяли участь молоді люди у віці від 20 до 30 років.

Результати наукової роботи були опубліковані в журналі The Journal of Nutritional Biochemistry. Всіх учасників розділили на три групи: перша вживала темний шоколад з 70% какао, інша – з 85%, а третя була контрольною. Добровольці їли шоколад по 10 г три рази на день в один і той же час протягом трьох тижнів.

В результаті було встановлено, що різноманітність мікробіома кишечника було значно вище у учасників у другій групі. “Ми виявили зміни в різноманітності і складі мікробіоти кишечника після вживання темного шоколаду, а також зв’язок між цими змінами і емоційним станом учасників”, – заявили вчені.

За їх словами, темний шоколад має пребіотичну дію, про що свідчить його здатність покращувати різноманітність і велика кількість кишкових бактерій. Таким чином, десерт може покращувати негативні емоційні стани через вісь “кишечник-мозок”, додали дослідники.