Одним з контрольних ознак присутності клопів в ліжку є сліди їх укусів, але існують і інші попередження.

За даними клініки Майо, постільні клопи є комахами-паразитами, які харчуються кров’ю людей і домашніх тварин, ховаючись вдень в тріщинах і щілинах матраців, в узголів’я і каркасах ліжок, предметах поруч. Поява постільних клопів не є ознакою нечистоти, вони можуть проникнути в будь-яке житло.

Фахівці відзначають, що укуси клопів – червоні плями з більш темним ділянкою посередині, сильно сверблять і виникають на шкірі групами. Це один з контрольних ознак зараження житла комахами.

Крім того, ознакою їх присутності в ліжку є поява темних мініатюрних цяток уздовж швів матраці. Ці цятки є екскрементами шкідників.

Читайте також:  Лікарі назвали звички, які непомітно руйнують здоров'я

Також при наявності постільних клопів в ліжку можна виявити блідо-жовті порожні екзоскелети, оскільки клопи линяють п’ять разів, перш ніж повністю дозріють.

Її одна порада, яку дають фахівці: оглядаючи всі ділянки ліжка, звертайте увагу на іржаві або червонуваті плями. Ці плями крові можуть залишатися після випадково розчавлених тілом клопів.

При виявленні названих слідів слід звертатися до кваліфікованих фахівців по боротьбі зі шкідниками. Самостійно впоратися з ними вкрай важко.