Експерти з Університету Східної Англії офіційно підтвердили: гуляти на природі корисно для здоров’я. Для цього їм довелося зібрати дані майже 300 мільйонів осіб з 20 країн світу. Результат дослідження опублікований в журналі Environmental Research (Дослідження природи).

Під словом «природа» вчені мають на увазі не тільки ліси і поля, але і міські парки, і навіть просто вуличні насадження дерев. Люди, які живуть поруч із такими місцями або проводять там багато часу, рідше скаржаться на здоров’я. У них знижений ризик розвитку діабету 2-го типу, серцево-судинних захворювань, передчасних пологів, ранній смерті, безсоння і підвищеного артеріального тиску.

У науковому співтоваристві вже давно помітили, що люди після прогулянок в лісах і парках відчувають себе краще. Однак досі не було зрозуміло, як саме це працює. Аналіз британських експертів показав: по-перше, люди, які живуть поруч з природою, більше рухаються і спілкуються один з одним. По-друге, в дикій природі повно різних бактерій, які тримають змушують наш імунітет постійно бути напоготові. Це знижує ймовірність розвитку інфекцій і запалень. По-третє, сам вигляд зеленого лісу знімає стрес – джерело багатьох хвороб.

Ліс

Японські вчені також вважають, що зміцнюють здоров’я фітонциди, які виділяють дерева. Ці біологічно активні речовини пригнічують ріст бактерій, грибків і найпростіших.

Автори дослідження кажуть, що прогулянки на природі настільки корисні, що їх можна навіть розглядати як клінічний метод лікування – нарівні з медикаментами. А ще вони сподіваються, що їх робота надихне людей проводити більше часу на природі. А політиків і забудовників – інвестувати гроші в парки і зелені зони.