Молочні продукти можуть зменшити ризик розвитку інсульту як у чоловіків, так і у жінок. Вчені припускають, що це пов’язано з високим вмістом в таких продуктах кальцію і калію.

Результати дослідження опубліковані в журналі European Heart Journal. Фахівці оцінювали зв’язок між вживанням різних продуктів з ризиком розвитку ішемічного інсульту (виникає через значне зниження або повного припинення мозкового кровопостачання).

Всього було проаналізовано дані більш ніж 418 тис. осіб з дев’яти європейських країн. Середній період спостереження склав 12,7 року. З’ясувалося, що ризик ішемічного інсульту обернено пропорційний вживання молочних продуктів, фруктів і овочів, круп, бобових, горіхів і насіння.

Інше дослідження опубліковане на сайті Національного центру біотехнологічної інформації США (National Center for Biotechnology Information). В ньому також оцінювався зв’язок між молочними продуктами та ризиком інсульту.

З’ясувалося, що молочні продукти, включаючи різні види сирів і йогуртів, частіше їли чоловіки і жінки з контрольних груп, ніж пацієнти, які перенесли інсульт.

“Наші результати показують, що більш високе споживання молочних продуктів пов’язане з більш низьким ризиком інсульту в обох статей”, – підсумували автори дослідження.