Незважаючи на те, що настало тепло, циркуляція вірусів і бактерій у повітрі триває. Ось чому кашель і болі в горлі залишаються поширеними скаргами. Ситуація посилюється гіповітамінозом, стресами і ослабленим імунітетом. Про те, як допомогти собі при болю в горлі, розповіла лікар-отоларинголог клініки «Медiсвiт» Олена Миколаївна Трофімова.

У травні і навіть влітку актуальні такі захворювання як фарингіти, тонзиліт, ларингіт. Хвороба може розвинутися як через переохолодження, так і при попаданні інфекції із зовнішнього середовища. Зняти біль у горлі допомагає полоскання содово-сольовим розчином, відваром протизапальних трав (ромашка, шавлія, календула, листя евкаліпта) – 3-5 разів на день. При появі захриплості допоможуть лужні інгаляції – содові або із застосуванням води “Боржомі” – 1-2 рази на день. У перші 2-3 дні можна застосовувати звичні препарати для зняття симптомів – пастилки, спреї. Якщо лікування не допомагає, і загальний стан погіршується, то потрібно терміново звернутися до лікаря.

Читайте також:  Як знизити рівень холестерину, не виключаючи улюблені продукти з раціону

К. Трофімова підкреслила, що деякі мікроби можуть викликати ураження інших органів і систем організму людини. У ряді випадків фарингіти та тонзиліти призводять до тяжких ускладнень, якщо вчасно не звернутися до лікаря.