Нутриціолог Марія Розанова розповіла, яка кава вважається найменш шкідливою. За її словами, напій повинен бути максимально простим, без добавок і з невеликим вмістом кофеїну.

Фахівчиня попередила, що модний сьогодні кава з сухим молоком або вершками і цукром викликає в кишечнику процес бродіння і вбиває корисну мікрофлору, через що послаблюється імунітет, передає “Москва 24“. Зокрема, вона застерегла від вживання кави з густою шапкою молочної піни-капучіно, лате і макіато.

“Якщо ми додамо в каву молоко, вершки, цукор або підсолоджувач, зміниться харчова цінність напою, збільшиться вміст білків, жирів і вуглеводів. Чим більше молока, тим менше антиоксидантної активності. Тому, звичайно ж, краще вибирати напій якомога простіше, без добавок і високої концентрації самого кофеїну: це американо, причому без цукру”, – розповіла Розанова.

Читайте також:  Дієтологи назвали 6 маловідомих правил стрункості

Крім того, нутриціолог погодилася з дослідженнями, згідно з якими три чашки кави в день продовжують життя. Однак вона зазначила, що обсяг цих чашок не перевищує 70 мл, в той час як деякі люблять пити каву з ємностей навіть по 400 мл. Крім цього, напій теж вживають різний – розчинний і фільтрований.

Експертка пояснила, що кава містить більше тисячі активних речовин. З них найбільший вплив на організм надають хлорогенова кислота, поліфеноли, кофеїн і дітерпени.

Розанова підкреслила, що для деяких людей напій може бути шкідливий. Зокрема, його варто уникати при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, діабеті і зниженому тиску. Крім того, кава може викликати проблеми зі шкірою, призводити до набору зайвої ваги і утворення атеросклеротичних бляшок в судинах, додала вона.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News