Ці продукти покращують здоров’я, тим самим допомагаючи досягти довголіття. Включайте в раціон, фундук, молочні продукти, помідори, шоколад.

Фундук. Містить у великій кількості корисні ненасичені жирні кислоти, які підтримують нормальне функціонування мозку і клітин організму, знижують рівень шкідливого холестерину в крові і пригнічують різного роду запалення.

Лосось. Продукт допомагає серцю стати більш витривалим завдяки жирним кислотам Омега-3. Вони захищають судини від атеросклерозу, що зменшує ризик серцевих нападів та інсультів. Порада: Омега-3 також присутні в багатьох інших жирних сортах риби – в оселедця, скумбрії, сардинах.

Зелені листові овочі. Щоб досягти довголіття, необхідно вживати броколі, шпинат, мангольд, рукколу, щавель та інші зелені овочі. Вони захищають серце, запобігаючи кальцифікації артерій. Ці продукти містять життєво важливу фолієву кислоту, яка бере активну участь в обмінних процесах.

Молочні продукти. Різноманітна “молочка” і сир допомагають захистити кістки від вікового руйнування, забезпечуючи організм кальцієм. Стакан молока, шматочок сиру, порція йогурту повинні щодня бути присутніми в меню як кращі постачальники важливого мінералу.

Помідор. Помідори містять каротиноїд лікопін, який відноситься до групи антиоксидантів і знешкоджує вільні радикали – молекули, що руйнують клітини. Подібне руйнування асоціюється із запаленням, що запускає розвиток різних хвороб, від артриту до раку, а також підсилює зовнішнє старіння.

Кіноа. Вживання цієї крупи допомагає досягти довголіття, оскільки кіноа – справжня «бомба» з поживних речовин: протеїнів, заліза, магнію, калію. Продукт ефективно підтримує здоровий кровообіг і постачання клітин киснем. Перевага кіноа в тому, що на відміну від макаронів або рису, вона повільно підвищує рівень цукру в крові, таким чином, мінімізує спалахи голоду, перешкоджає набору ваги.

Гіркий шоколад. Темний або гіркий шоколад з більш 70% какао вносить серйозний внесок в здорове життя в літньому віці. У ньому, як і в помідорах, криється значна кількість антиоксидантних речовин. Шоколад позитивно впливає на рівні холестерину в крові і артеріального тиску.