Стрес, вік і хвороби сприяють погіршенню стану мозку, розвитку когнітивних розладів і недоумства, – однак деякі продукти містять речовини, які перешкоджають цим небажаним процесам.

Німецька лікарка невролог Анн Ібург розповіла виданню Focus про продукти, які перешкоджають погіршенню стану мозку і виникненню його хвороб. Фахівчиня заявила, що окремі компоненти їжі підтримують гнучкість мережі нервових клітин і синапсів, що запобігає розвитку нейродегенеративних процесів. Наприклад, такими компонентами є вітаміни – антиоксиданти C і E, а також «нервові» вітаміни групи B, омега-3 жирні кислоти.

Кращі напої для голови. Номер один – це вода, каже експертка. Також вона радить щодня випивати дві-три чашки кави, зеленого або чорного чаю, які забезпечують організм антиоксидантами, що поліпшують діяльність нейронів.

Читайте також:  Зупинка серця може статися зі збільшенням фізичних навантажень

Зелені овочі. Зміцнюють сірі клітини. Дають фолієву кислоту, важливу для підтримки хороших розумових здібностей.

Темні ягоди. Він містять вітамін С, що зменшує утворення бляшок в кровоносних судинах, що є фактором ризику розвитку деменції.

Бобові. Квасоля, горох, сочевиця – мозок отримує користь від трьох порцій на тиждень. Дані продукти є постачальниками оздоровлюючих нервову систему вітамінів групи В, фолієвої кислоти.

Цільне зерно. Також забезпечують організм вітамінами групи B, перешкоджаючи появі депресивних станів, неврозів, проблем із засипанням.

Олія. Жирна риба, горіхи і насіння, ряд рослинних масел відрізняються вмістом компонентів, здатних «включати» аутофагію – процес знищення в мозкових клітинах білкового «сміття», що утворює скупчення, які погіршують стан мозку, провокують дисфункцію нейронів, викликаючи тривожні симптоми хвороби Альцгеймера. Крім того, ці корисні жири забезпечують організм фосфоліпідами, які беруть участь в утворенні і розвитку клітин головного мозку.

Читайте також:  Коли екран телефону може принести користь організму

Какао. Флавоноїди в складі какао сприяють зміцненню і розширенню судин – як наслідок, посилюється кровотік, мозок починає краще працювати.

Авокадо. Одна з його переваг – істотний вміст пантотенової кислоти (вітаміну В5), що поліпшує властивості довгострокової пам’яті. Регулярне її вживання допомагає виробляти антитіла, що захищають мозок від шкідливих речовин.