За словами медиків, ризик інфаркту збільшується через дефіцит магнію, так як він грає ключову роль в підтримці ритму серця. Вони склали список продуктів, які багаті цим елементом.

Магнієм багаті горіхи (мигдаль, арахіс), кунжут, насіння, бобові, крупи (гречана, вівсяна, пшоняна, перлова), банани, гарбуз, висівки і какао. Він міститься в морській капусті, морській рибі, кальмарах, яйцях, зелені, цитрусових і в молочних продуктах.

Магній – один з життєво необхідних нашому організму хімічних елементів, він є складовою частиною всіх тканин і клітин.

Недолік магнію позначається на роботі всього організму. При його дефіциті виникає підвищена тривожність, швидка стомлюваність, безсоння. Можуть відбуватися негативні зміни внутрішньочерепного і артеріального тиску, з’являються шлункові болі, рідкий стілець. Можуть початися спонтанні запаморочення, “мушки” перед очима.

Читайте також:  Лікар назвав 10 продуктів, які допоможуть жити довше, включаючи вино та шоколад

З недоліком магнію пов’язані м’язові спазми, судоми, оніміння кінцівок; карієс, випадання зубів; ламкість і випадання волосся.

Лікарі підкреслюють, що самолікування небезпечне. Справа в тому, що надлишок магнію не менш небезпечний, ніж недолік. Видимими симптомами надлишку магнію можуть бути нудота, діарея, млявість, порушення серцевого ритму.

Серцево-судинні захворювання – найчастіша причина смертності в більшості країн.

При розвитку інфаркту серця спостерігаються характерні симптоми. Це больові відчуття в грудях, які поступово наростають; з’являється занепокоєння і почуття тривоги; починається запаморочення; з’являється кашель, задишка. Далі пульс наростає, біль “розливається” по всьому тілу, посилюється потовиділення (піт липкий і холодний), а на ногах з’являються набряки.

Читайте також:  Названо популярні продукти, які захищають від раку