ГоловнаНовини Здоров'яІбупрофен викликає безпліддя і еректильну дисфункцію – дослідження

Ібупрофен викликає безпліддя і еректильну дисфункцію – дослідження

Ібупрофен усуває головний біль і полегшує стан, але довгострокові наслідки для тіла і здоров’я можуть бути смертельними. Побічні ефекти по-різному в залежності від статі. У чоловіків знеболююче викликає еректильну дисфункцію і безпліддя.

Ібупрофен

Лібідо і безпліддя

Міжнародна група вчених опублікувала дослідження в журналі “Відомості Національної академії наук”, в якому ібупрофен розглядається як вбивця лібідо. При прийомі у високих дозах тривалий час препарат може призвести до безпліддя та еректильної дисфункції у чоловіків.

Знеболююче змінює вироблення гормонів в чоловічих статевих залозах, робить негативний вплив на тестостерон.

“Занепокоєння викликає фертильність чоловіків, які приймають препарат протягом тривалого періоду часу”, – сказав Девід Моб’єрг Крістенсен з Копенгагенського університету.

Читайте також:  Лікар оцінив ризик повторного зараження коронавірусом

Зупинка серця

Будь-хто, хто перевищує максимально рекомендовану кількість в три таблетки в день, завдає шкоди серцево-судинній системі. Як пояснили дослідники в «European Heart Journal», ібупрофен збільшує ймовірність зупинки серця на 31%, а в поєднанні з диклофенаком – на 50%. Ні за яких обставин не можна приймати більше 1200 мг ібупрофену в день.

Згідно з даними британського «експресу», люди, що страждають артритом, які приймають ібупрофен для полегшення болю, схильні до підвищеного ризику гіпертонії, серцевих захворювань та інсульту.

Ібупрофен викликає порушення функції нирок

Вчені зі Стенфордського університету в Каліфорнії визначили, що ібупрофен та інші нестероїдні протизапальні препарати можуть порушувати функцію нирок при регулярному прийомі – не тільки у літніх людей.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News