Один з простих способів, що допомагають уникнути застуди – це часте миття рук.

Медики з Великобританії заявили, що в цьому сезоні захворювання застудою може проходити для людей значно важче, цьому сприяє зниження імунітету в умовах безперервної пандемії COVID-19. В інтерв’ю виданню Express лікар дієтолог Ейслінг Моран розповів про способи профілактики простудних інфекцій: за словами експерта, в цю пору року особливо важливо досить спати, стежити за харчуванням і гігієною.

Мити руки. Застуду передають мікроорганізми, поширювані при кашлі та чханні, і здатні жити на різних поверхнях, руках ще добу, залишаючись заразними.

“Один з кращих способів профілактики застуди-це мити руки і не торкатися до предметів загального користування”.

Експерт зазначає, що регулярне миття рук з милом і водою протягом 20 секунд може допомогти захистити від розвитку інфекції, якщо людина піддалася її впливу.

Заповнювати вітаміни. За словами Морана, збалансоване харчування надає істотну підтримку імунній системі. Ряд поживних речовин, які особливо важливі в цьому плані-Вітамін C, Вітамін A, вітамін E, вітамін D, Вітамін B6, цинк. Також Моран радить вживати продукти, що містять пробіотики.

Уникати переохолодження. Якщо імунна система вже ослабла, переохолодження пригнічує її ще більше. Не давайте собі мерзнути, щоб не піддаватися ризику інфекції.

Досить спати. Спеціаліст каже, що повноцінний сон є важливим фактором профілактики застуди, оскільки саме в цей період організм, вивільняючи цитокіни і Т-клітини, ефективно бореться з хвороботворними збудниками. Нестача сну знижує здатність імунної системи пригнічувати інфекцію. Більшість дорослих людей потребують від шести до дев’яти годин сну щоночі.

Підвищувати стресостійкість. Дослідження показують, що хронічний стрес послаблює імунну систему і робить організм схильним до зараження. Слід освоювати практики, методики, що допомагають змінити сприйняття стресових подій і свої відповідні реакції на них на менш травмуючі і важкі.