Проктолог Тетяна Гаврилова розповіла про продукти, які мають проносний ефект. Згідно з її твердженням, часом у людини можуть виникати проблеми з випорожненням, проте їх можна усунути, якщо змінити раціон.

В ідеалі людина повинна спорожняться раз в день, бажано вранці. Найчастіше це відбувається інакше. При зміні харчування може постраждати кишечник. Запор виникає в результаті зниження частоти спорожнення кишечника, зменшення обсягу стільця або надмірному напруженні при дефекації.

Для поліпшення роботи кишечника рекомендується додати в раціон продукти, що володіють проносним ефектом. Перш за все не варто забувати про воду. При її дефіциті кал стає сухим, оскільки занадто багато рідини всмоктується з просвіту кишечника.

Читайте також:  Лікарі попередили про небезпечні компоненти в побутовій хімії та звичних речах

Також можна віддавати перевагу їжі, яка збагачена клітковиною. Вона має волокна, які не здатні перетравлюватися кишечником і є каркасом для утворення калових мас.

Клітковина є в буряках, моркві, броколі, кабачках, яблуках, гречці, перловці, геркулесі. Проносний ефект є у фруктових кислот, присутніх в куразі і чорносливі. Люди, схильні до запорів, повинні налагодити дробовий режим харчування.

Краще харчуватися 4-6 разів на день невеликими порціями. З меню варто виключити крохмалисті продукти або містять танін. Йдеться про борошно вищого сорту (печиво, булочки, білий хліб), рисі шліфованому, картоплі, гранаті, грушах, черемху, хурмі, міцному чаї.