У спекотні дні медики радять пити більше рідини. Є кілька напоїв, які найкраще рятують від спраги та не шкодять.

Негазована вода

Це ідеальний напій, щоб вгамувати спрагу і підтримати водний баланс. Адже у спеку люди активніше пітніють, організм втрачає більше води. Тому важливо не допустити зневоднення. Доктор медичних наук Маріят Мухіна вважає, що дорослій людині треба випивати за добу близько двох літрів чистої води.

Мінеральна вода з газом

Вона теж непогано вгамовує спрагу, а вуглекислий газ допомагає рідині швидше засвоїтися. У той же час мінеральну та лікувально-столову воду краще пити лише за показаннями лікаря.

Квас

Цей напій добре вгамовує спрагу завдяки вмісту вуглекислоти, амінокислот та їх здатності затримуватися в організмі. Крім того, у квасі є корисні речовини: кальцій, фосфор, магній, молочна кислота, вітаміни групи В, вітамін С.

У той же час треба стежити, щоб у квасі не було консервантів та підсолоджувачів, штучних ароматизаторів та барвників. Повинні використовуватись лише натуральні.

Сік

Соки вгамовують спрагу і постачають в організм корисні мікронутрієнти. У спеку краще пити яблучний сік. Можна розбавляти його водою вдвічі. Добре підтримують електролітний баланс та кислі соки, такі як цитрусові або ягідні.

Чай

Чорний, зелений чай або суміш чайних трав допоможуть вгамувати спрагу, особливо якщо пити після їжі в спекотні дні. У чаї міститься достатньо антиоксидантів, він добре заповнює обсяг витраченої рідини.

Лікар-терапевт Сергій Галкін зазначив, що у спеку не варто пити газовані солодкі напої та рідини з підвищеним вмістом цукру, бо вони не втамовують, а викликають спрагу.