Звичайно, не варто вживати прострочені продукти і ліки, якщо ви не впевнені в їх безпеці. Як з’ясували вчені, таблетки з вичерпаним терміном придатності не втрачають своїх властивостей.

Нещодавно британські вчені провели цікавий експеримент. Вони вирішили оцінити ефективність таблеток з вичерпаним терміном придатності. Це були таблетки, призначені для співробітників британської антарктичної служби, які не були використані і повернулися назад. Ці ліки доставляються в трюмі судна, де немає ніякого контролю за температурою, а близько трьох тижнів воно йде через тропіки. Перепади температури забезпечені. Причому, як мінімум, пару раз – по дорозі туди і назад.

Читайте також:  Для здоров'я та довголіття: вчені оцінили користь тренувань у вихідні

Термін придатності препаратів до моменту експерименту закінчився в середньому чотири роки як. Всього використовували п’ять видів ліків: атропін (для лікування отруєнь), ніфедипін (блокатор кальцієвих каналів), флукоксацилін (антибіотик), бендрофлуметіазид (сечогінний засіб), напроксен (протизапальний знеболюючий).

В результаті дослідники прийшли до висновку, що всі препарати були стабільними і ефективними. Ніякої різниці між “свіжими” зразками і простроченими не виявилося. Вчені впевнені, що це хороша новина для тих, хто працює у віддалених ділянках світу, де не розвинена система охорони здоров’я і ліки із закінченим терміном придатності, часом, єдине, що можна знайти.

Але, якщо ви не перебуваєте в африканських джунглях і можете придбати ліки з нормальним терміном придатності, не варто ризикувати. І пам’ятайте, що вчені протестували всього кілька препаратів – це не означає, що всі прострочені ліки безпечні та ефективні.

Читайте також:  Чи можна вживати разом вітаміни та алкоголь: думка кардіолога