Люди схильні вірити різним міфам про сон, але це може негативно позначитися на їх здоров’ї.

Третину свого життя люди витрачають на сон, так що зневажливе ставлення до нього може вплинути на ваше здоров’я. Проте, в суспільстві широко поширені кілька міфів про сон, яким люди вірять. Лікарі зібрали вісім найпопулярніших міфів і спростували їх.

Міф №1. П’яти годин сну достатньо для здоров’я.

Дослідники вважають, що це один з найшкідливіших для населення міфів. П’ятигодинний сон приведе вас не до здоров’я, а до проблем з серцем, діабету і ожиріння. Дорослому людина для здоров’я необхідно мінімум сім годин сну.

Міф №2. Подивитися телевізор – відмінний спосіб розслабитися перед сном.

Телевізор, як і планшет, смартфон та інші гаджети – це не найкраща ідея перед сном. Світло, що випромінюється екранами, робить поганий вплив на сон, що позначається і на здоров’ї.

Міф №3. Немає різниці, в який час доби ви спите.

Хочемо ми цього чи ні, природні ритми наших організмів налаштовані на схід і захід Сонця. У довгостроковій перспективі порушення часу доби, в який ми спимо, позначається на нашому стані. Порушення циркадних ритмів підвищує ризик розвитку депресії і діабету. Якщо ви, наприклад, довгі роки працюєте в нічну зміну, то варто замислюватися, що вам важливіше – кар’єра або здоров’я.

Міф №4. Здатність заснути в будь-який час і в будь-якій обстановці – ознака здорового сну.

Це не так. Ця здатність – це лише показник того, що ви не висипаєтеся. Людині зі здоровим сном потрібно кілька хвилин, щоб заснути. Якщо вас «вимикає» через кілька секунд в будь-яких умовах, то вашому організму не вистачає відпочинку.

Міф №5. Просто полежати з закритими очима так само корисно, як поспати.

Ваш організм по-різному функціонує під час сну і неспання. Якщо ви просто лежите з закритими очима і вважаєте себе відпочиваючим, то ваше тіло так не вважає. Органи усвідомлюють, що мозок не спить, тому працюють в режимі неспання. Користі як від здорового сну організму це не принесе.

Міф №6. Алкоголь покращує сон.

Алкоголь – це отрута для організму і краще спати від нього ви не станете. Вживати спиртне перед сном не тільки неправильно, але і небезпечно для здоров’я.

Міф №7. Організм можна привчити до меншої кількості сну.

Вчені спростовують це: як би нам не хотілося вірити, що ми можемо натренувати організм менше спати, зробити цього не вийде. Ви лише нашкодите здоров’ю хронічним недосипанням.

Міф №8. Гучний хропіння по суті нешкідливий.

Гучне хропіння шкідливе – він сигналізує про проблеми з дихальними шляхами. По-перше, це позначається на якості сну, а по-друге, може привести до того, що людина просто перестане дихати уві сні.