ГоловнаНовини Здоров'яП’ять корисних для нирок продуктів, про які ви могли не знати

П’ять корисних для нирок продуктів, про які ви могли не знати

Існують доступні продукти, корисні для підтримки функцій нирок, про які ви можете не знати. Фахівці радять вживати їх, щоб захистити від пошкоджень парний орган, невтомно відфільтровує токсини з організму.

Яблуко

Лимонний сік. За даними, опублікованими корейської асоціації урологів, що містяться в ньому речовини-цитрати пов’язують надлишок кальцію, запобігаючи утворенню кристалів і каменів у нирках.

Яблука. Фахівці американського товариства нефрологів називають їх одним з мега-корисних для нирок продуктів. Згідно з їхніми відомостями, у любителів яблук, регулярно вживають ці фрукти, нирковокам’яна хвороба розвивається до 45 відсотків рідше, ніж серед тих, хто їх ігнорує. На думку вчених, це відбувається завдяки пектину – специфічного різновиду клітковини, що поліпшує регулювання рівнів холестерину і цукру в крові.

Читайте також:  Лікар-невролог розповіла, чим небезпечний сон в позі на боці

Гречана крупа. Гречка є джерелом білка, заліза, вітамінів групи В, магнію, цинку. Випробування на тваринах показали, що екстракт гречки сприяє відновленню пошкоджених нирок при діабеті.

Імбир. Судячи з проведених досліджень, його антиоксиданти мають протизапальну і, отже, захисну дію при пошкодженні нирок, викликаному фруктозою. На думку вчених, хворі на діабет повинні вживати імбир, щоб підтримати нирки.

Капустяні. Ви можете не знати, що білокачанна, брюссельська, Китайська, цвітна капуста містить, крім заліза, кальцію, селену, міді, марганцю і цинку, глікозиди гірчичного масла. У кількох дослідженнях підтвердився вплив даних сполук на зниження ризику розвитку раку. Регулярне споживання хрестоцвітних овочів (до них відноситься капуста) вимірно знижує ризик пухлин нирки – дану заяву фахівців опублікував журнал Fitbook (Німеччина).

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News