Як вважає дієтолог Іван Аліменко, більшості проблем з харчуванням можна уникнути, якщо контролювати обсяги з’їденого.

За його словами, продукти, які традиційно вважаються дуже корисними, можуть запросто завдати шкоди здоров’ю людей, які страждають від хронічних захворювань, наприклад, від гіпертонії, атеросклерозу, ожиріння.

Вважається (і цілком справедливо), що таким людям не можна їсти чіпси, сухарики, снеки і т.п. однак здебільшого все залежить від дозування, підкреслив експерт.

– Люди не куплять маленьку упаковку чіпсів, а підуть і наберуть фруктів і розріджують ще сильніше, оскільки фруктоза вся йде в живіт і формує вісцеральний жир, — сказав він.

Дієтолог додав, що головна небезпека чіпсів полягає не в їх складі, а в обсягах вживання. Іншими словами, трошки з’їсти можна, якщо вже дуже хочеться.

Що стосується фруктів, то кілька, припустимо, персиків принесуть тільки користь, а якщо є їх кілограмами весь сезон, то проблеми з вагою, однозначно, будуть.

Слід зайнятися “пропагандою маленьких упаковок “шкідливих” продуктів”, щоб “зняти” ризики і загрози, вважає Аліменко.

Як повідомлялося раніше, дієтологи назвали продукти, що підходять для нічного перекусу, які фігурі не зашкодять, а апетит «зіб’ють». Перед сном, якщо сильно хочеться їсти, можна вжити сто грамів натурального йогурту без цукру, кефіру, кислого молока або ряжанки. Ці продукти містять мало калорій, але приносять багато користі і надовго втамовують голод.