Існує багато різноманітних міфів про рак. Щоб вони не вводили людей в оману, медики вирішили спростувати 5 найпоширеніших з них.

Міф № 1: Раком не можна заразитися

Це так, але між людьми передаються віруси, здатні викликати онкологію. Наприклад, певні види вірусу папіломи людини. За останні 10 років він став фактором підвищення рівня захворюваності на рак горла і рота – це 7 з 10 випадків.

Міф № 2: Стільникові телефони і цукрозамінники провокують рак

За словами онколога Джека Жакоба, наукових доказів цьому немає. Міф з’явився ще в 70-х роках, при цьому ВООЗ заявляла, що зв’язку між розвитком пухлини, стільниковим телефоном і цукрозамінником немає.

Читайте також:  Чому чоловіки зрілого віку йдуть до молодих жінок

Міф № 3: темношкірі люди мають імунітет до раку шкіри

Колір шкіри не має ніякого значення, і всі люди в однаковій мірі мають ризики виникнення меланоми. Єдине, у людей з темною або смаглявою шкірою важко вчасно помітити ранні симптоми захворювання.

Міф № 4: ожиріння і онкологія не пов’язані між собою

Вчені з США в ході досліджень встановили, що люди із зайвими кілограмами частіше за інших схильні до раку нирок, щитовидної і підшлункової залози, а також колоректального раку.

Міф № 5: Активатор засмаги створює захист шкіри

Це так, однак його рівень SPF не перевищує 3 балів, а це дуже мало для впевненості, що ультрафіолетові промені не зроблять негативного впливу. Досить один раз обгоріти на пляжі, і людина вже в групі ризику.

Читайте також:  Хвороби печінки підвищують ризик деменції