Еспресо популярний у всьому світі, перш за все, в Італії, Іспанії та Португалії. Цей напій бадьорить швидше за рахунок високого вмісту в ньому кофеїну. Однак у еспресо є і свої мінуси.

Портал Eat This, Not That! зібрав думки різних фахівців і склав список негативних наслідків вживання еспресо.

Еспресо підвищує рівень тривожності

Кофеїн блокує хімічну речовину аденозин, яка допомагає відчувати втому, і одночасно призводить до виділення адреналіну, який підвищує енергію. Щоб уникнути нервозності і занепокоєння, потрібно скоротити прийом еспресо. За даними Міністерства сільського господарства США, в день краще пити не більше 230 г цього напою.

Читайте також:  Лікар назвала 9 кращих продуктів, які зігрівають та знижують рівень цукру в крові

Еспресо перешкоджає засвоєнню поживних речовин в організмі

Дієтологиня Ліза Річардс розповіла, що кофеїн блокує не тільки аденозин. На клітинному рівні він діє як інгібітор, тобто може перешкоджати всмоктуванню заліза, вітамінів групи В і кальцію. Якщо людина регулярно п’є еспресо, то їй слід подумати про додаткові способи отримання цих вітамінів і мінералів.

Еспресо впливає на рівень гормонів

У жінок кофеїн змінює рівень естрогену, що може позначитися на репродуктивній системі, а також привести до раку грудей і яєчників. Таке дослідження опубліковано в американському журналі клінічного харчування. Крім того, через часте вживання Еспресо організм виділяє більше адреналіну, який змушує тіло приходити в стан “підвищеної бойової готовності”. У підсумку це може викликати стрес і ускладнення.

Читайте також:  Які продукти вбивають підшлункову

Еспресо призводить до зневоднення

За словами магістра охорони здоров’я, доктора медичних наук, дієтолога триста Брест, кофеїн може збільшити різницю між кількістю рідини, яку ми втрачаємо природним чином, і кількістю, яку ми приймаємо. Щоб досягти водного балансу, потрібно випивати чашку води після кожної чашки еспресо.