Температура тіла, частота пульсу, артеріальний тиск називаються лікарями серед тих показників здоров’я, які слід контролювати в сезон розгулу інфекційних хвороб.

Температура тіла. Типовий діапазон температури тіла коливається від 36,5 до 37,2 градусів (за Цельсієм). Як підвищення, і зниження температури може бути приводом для звернення до лікаря. Вважають, що сезонні хвороби пов’язані з відчуттям жару, але, наприклад, при зараженні коронавірусом температура може бути зниженою.

Кров’яний тиск. Артеріальний тиск (АТ) – це міра сили, з якою кров впливає стінку артерії. Від 90/60 мм рт.ст. до 120/80 мм рт.ст. вважається нормальним артеріальним тиском. Вищі показники властиві гіпертонії, нижчі – гіпотонії. Обидва стани можуть бути окремою проблемою або ж розвиваються як ознака іншої патології.

Пульс (серцевий ритм). Середня частота серцевих скорочень перебуває у межах 60-100. Прискорений пульс може бути реакцією на зміну погоди, стрес або виявлятися внаслідок алергії, серцевих патологій, інфекцій, запалення.

Частота дихання. Вона відображає кількість вдихів, які людина робить за одну хвилину. Зазвичай ознакою здорового тіла вважається від 12 до 16 вдихів за хвилину.

Насичення киснем. Нормальний діапазон знаходиться у межах 90-100%. Нижчий показник говорить про підвищений ризик розвитку гіпоксемії (дефіцит кисню в крові) і може сигналізувати про хвороби органів дихання: запалення легень, пневмонію, туберкульоз, бронхіт, рак легень, проінформував портал The Health Site.