Навіть якщо ви не думаєте, що ці симптоми серйозні, розкажіть про них терапевту, якщо раніше у вас їх не було.

Зниження ваги. Якщо ви не домагалися схуднення свідомо, не скоротили кількість їжі і не змінили свого режиму фізичної активності, то трапилася втрату ваги потрібно обов’язково обговорити з терапевтом. Незрозуміла втрата ваги може бути викликана недіагностованим раком: більше 5 відсотків ваги, втрачені за 6-12 місяців, є серйозним приводом для занепокоєння.

Про які ще патології може говорити неспеціальне схуднення?

  • Цукровий діабет.
  • Депресія.
  • Гіперактивність щитовидної залози (гіпертиреоз).
  • Хвороби серця.
  • Захворювання печінки.
  • Проблеми з зубами і кишечником.
  • Хвороба Альцгеймера.
Читайте також:  П'ять страшних побічних ефектів малорухливого способу життя

Нова родимка. Завжди важливо спостерігати за родимками, веснянками і будь-якими шкірними ураженнями, оскільки це допомагає своєчасно помітити відбуваються з ними зміни. Якщо вони виникають-змінюється забарвлення, форма і текстура – це необхідно обговорити з терапевтом.

Біль у грудях. Коли серце відчуває нестачу кисню через серцевий напад або стенокардії, виникає відчуття тупого болю разом з вагою як від вантажу на грудях. Також біль може переміститися в будь-яку руку, шию або щелепу, супроводжуватися потовиділенням, задишкою, нудотою. Якщо відчуєте ці симптоми, обов’язково звертайтеся до лікаря. Якщо біль триває більше 15 хвилин, викликайте швидку допомогу.

Читайте також:  Чи справді сміх корисний для здоров'я людини

Зміна звичок кишечника. Коли випорожнення стають більш частими, і така зміна тримається довгий час, потрібно поговорити про це з терапевтом. Мінливі звички кишечника можуть сигналити про розвиток раку кишечника: наприклад, виникають невластиві людям запори і діарея, позиви в туалет починають відчуватися в інший час, змінюється текстура, форма стільця.

Засипання перед телевізором. Здається ми всі хоча б раз починали дрімати перед телевізором, і турбуватися відразу не варто. Але якщо поряд з таким симптомом ви відчуваєте дивне стомлення, яке здається постійним, незважаючи на відпочинок, або ви раз у раз засинаєте днем, слід звернутися до фахівця. Подібним чином може проявлятися обструктивне апное уві сні-стан, що змушує відчувати постійну втому і збільшує ризик серцевих захворювань. Також можливі анемія або проблеми з щитовидною залозою. Терапевт може здати вам аналіз крові, щоб перевірити це.

Читайте також:  Вітамінна добавка може підвищити ризик розвитку діабету