Підступність раку в тому, що довгий час він може розвиватися непомітно. Які ознаки допоможуть запідозрити онкологію?

Один з поширених симптомів, характерних для багатьох онкологічних захворювань – втрата ваги. Хоча це дійсно тривожний симптом – якщо без зміни харчування і способу життя вага раптом починає швидко знижуватися, це точно говорить про якісь неполадки в організмі, багато радіють раптовому схудненню і не йдуть до лікаря. Особливо важливо відвідати лікаря, якщо у вас спостерігаються і інші незрозумілі симптоми, наприклад, ви худнете на тлі постійної втоми.

Обов’язково потрібно йти на прийом, якщо у вас в роті з’являються виразки або ранки, які довго не гояться. Теж саме стосується синців, які з’являються з нізвідки. Якщо ви помітили, що дрібні побутові ранки заживають довше звичайного і навіть можуть загноїтися, запишіться до лікаря – це може бути ознака ряду небезпечних захворювань, включаючи рак.

Читайте також:  "Невеликий" знак на шкірі, який сигналізує про діабет

Тривогу повинні викликати нудота і болі в животі, які не пов’язані з розладом травлення або отруєнням. Такими симптомами можуть проявлятися пухлини органів шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози, а також рак крові.

Ще один поширений симптом раку – кашель. Він може з’являтися не тільки при раку легенів, але також при лейкемії, лімфомі, раку горла, стравоходу. Будь-який кашель, що триває більше трьох тижнів, повинен стати приводом для візиту до лікаря.

Останній симптом, про який ми сьогодні поговоримо – незрозумілий біль. Якщо ви періодично відчуваєте больові відчуття в будь-якій ділянці тіла, які не пов’язані з травмами або іншими відомими вам причинами, варто звернутися до лікаря.

Читайте також:  Лікар розповіла про користь найулюбленішого та найдоступнішого фрукта