Алкоголь може допомогти заснути швидше, ніж зазвичай, проте він призводить до порушень сну. Спиртне також негативно впливає на центральну нервову систему у разі поєднання його зі снодійним.

Про небезпеку таких напоїв пише The New York Times, посилаючись на профільних лікарів. Медики зійшлися на думці, що алкоголь порушує так звану архітектуру сну, яка має пройти повне коло, перш ніж ви прокинетеся. Це обернеться порушеним та неякісним сном, який не дозволить відпочити вашому тілу.

“Ви розплачуєтеся за випитий увечері алкоголь у другій половині ночі”, – відзначила докторка Дженніфер Мартін, психологиня та професорка медицини Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

Вона пояснила, що алкоголь спочатку діє заспокійливо, але він порушує другу половину періоду сну, змушуючи людину часто прокидатися.

За словами лікарки, першу половину ночі, коли в крові ще циркулює досить високий рівень алкоголю, ви спатимете глибоко і без сновидінь. Це пояснюється тим, що алкоголь діє на гамма-аміномасляну кислоту (ГАМК) – головний гальмівний нейромедіатор мозку, який пригнічує імпульси між нервовими клітинами та діє заспокійливо. Але пізніше, коли рівень алкоголю знижується, ваш мозок почне перезавантажуватися та переривати сон.

Алкоголь також є сильним сечогінним засобом, а це означає, що ви можете часто прокидатися, щоб сходити до туалету. Сечогінна дія змушує організм втрачати багато рідини, призводячи до зневоднення.

Люди також можуть більше хропіти після того, як вип’ють. Алкоголь є міорелаксантом та розслаблює м’язи верхніх дихальних шляхів, порушуючи нормальне дихання. Він також ускладнює проблему з апное, коли дихальні шляхи тимчасово блокуються під час сну, не даючи людині дихати.

Коли це відбувається, людина прокидається, щоб відновити дихання, а потім знову засинає. Це може повторюватися десятки разів протягом ночі, що значно скорочує час сну.

Крім того, медики застерігають, що поєднання апное уві сні, хропіння та споживання алкоголю підвищує ризик серцевого нападу, аритмії, інсульту та навіть раптової смерті.

Оскільки алкоголь пригнічує центральну нервову систему, експерти застерігають від використання його зі снодійними препаратами.

“Алкоголь діє заспокійливо. Я не радив би, коли ви випили, вживати будь-які седативні снодійні, незалежно від того, продаються вони без рецепта чи ні”, – зазначив доктор Ілен М. Розен, лікар-сонолог та доцент Медичної школи Перельман Пенсільванського університету.

Для того щоб уникнути всіх неприємностей та можливих ризиків, експерти радять – якщо ви хочете випити, то зробіть це якомога раніше, бажано за кілька годин до сну та в невеликих кількостях.

“Нормально випити келих вина під час вечері за чотири години до сну”, – радить докторка Сабра Ебботт, доцентка кафедри неврології медицини сну у Медичній школі Файнберга Північно-Західного університету.